7 Aralık 2013 Cumartesi

Düz Bir Karın İçin!


               Herkesin en büyük derdi olan ve ne kadar kilo verirse versin göbek çevresindeki yağlar ve sarkmalardan kurtulmak gerçekten oldukça zordur. Bunun sebebi ise duruş bozuklukları ve karın kaslarının yeteri kadar çalıştırılmamasıdır.
               
               Hatta bundandır ki karın kasları kuvvetli olmayan kişiler halk arasında hepsine toptan fıtık denilse de asıl adı siyatik yani sinir sıkışması dediğimiz rahatsızlığın en önemli sebebi karın ve bel çevresi kaslarının kuvvet kaybından kaynaklanır. Bu sorunu aşmak için sizlere yine sağlıklı ve kolay bir yol önereceğim.

  


              Bu spor aleti sayesinde beliniz ve boynunuz ağrımadan rahatlıkla karın bölgenizi çalıştırabilir ve dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. 

               Erkeklerinde rahatlıkla kullanabileceği bu alet özellikle bayanlar için daha ideal. Çünkü doğum sonrası ister sezaryen olsun ister normal doğum her kadında alt karın bölgesinde mutlaka koca bir karın kalıyor. Ve bundan kurtulmak için denemediğimiz şey kalmıyor. Zorlayıcı mekik hareketinde ise çok zorlanıyorsunuz. Çünkü doğum öncesi bebeğinize ev sahipliği yaptıktan sonra bu kaslar gevşiyor ve toparlanması çok zaman alıyor. 

              Mekik çekerken boynunuzda çok zorlandığı için bu hareketi yapmaktan kaçınıyorsunuz. Bu spor aletinin en sevdiğim tarafı da bu oldu zaten. Baş-boyun-sırt ve bel koordinasyonuna destek olarak zorlanmadan mekik çekmenizi sağlıyor. Yan tutacaklardan tutarak karın ve kalçanızı dengeye aldıktan sonra istediğiniz kadar mekik çekebilir ve bu inatçı yağlardan kurtulabilirsiniz. Çevremde kilo verme ve egzersiz konusunda danışmanlık verdiğim ve neredeyse hepsinden olumlu sonuçlar aldığım için mutluyum. 

             Mesleğim gereği yeni doğum yapmış annelerden en çok duyduğum şikayet karın yağları oluyor. Sezaryen olanlara 3. ayından sonra, normal doğum yapanlara ise 40. günden sonra bu spor aletini öneriyorum. Kullananlar 2 ay bile demeden gebelik öncesinden bile daha düz ve sıkı bir karına sahip oluyorlar. Daha önce "Hamilelik Sonrası Kilo Verme" isimli konuda da bahsettiğim gibi erken dönemde önlemini alırsanız doğum kilolarını vermek normal dönemlerden çok daha kolaydır. Bunun için birçok örnek verebilirim. Son olarak hastanede bir arkadaşıma önerdim. Boyu çok kısa ve yakın zamanda yaptığımız elma sirkeli karışımımla 22 kilo verdi. Ama göbek çevresinde hala bir miktar yağ vardı. Bu aleti getirttik. Sanırım 40. gün sonunda hem sıkı hemde dümdüz bir karına sahip oldu.

          Ayrıca menopoz döneminde yine değişen hormonlar yani östrojenin azalmasıyla karın bölgesinde aşırı bir yağlanma oluşmaya başlar. Bunun içinde yine bu spor aletini özellikle tavsiye ediyorum. Çünkü bu yağlar vücudunuza iyice yapışmadan kurtulmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bağırsakları düzgün çalışmayan kişilerde de gerçekten iyi sonuçlar vermektedir. 

        Daha önce de söylediğim gibi bu spor aletinin en güvenilir tarafı boynunuza ve belinize destek olurken hızlı ve kolay bir egzersiz aracı olmasıdır. Bu noktada zaten bel ve boyun fıtığı olanlar ve egzersiz yapmaya engeli olanlara kesinlikle önermiyorum. Yalnız siyatik yani sinir sıkışması rahatsızlığı olanlar, doktorlarına danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.

        Benim tercih ettiğim firmaya bu linkten ulaşabilirsiniz...
           

Site Yazarı Google +: Funda Gül